FORUM 24: Ministr Válek by měl rezignovat. Pandemický zákon je absolutní selhání

FORUM 24: Ministr Válek by měl rezignovat. Pandemický zákon je absolutní selhání
foto: www.top09.cz/Ministr Vlastimil Válek
11 / 02 / 2022

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek ve své funkci neobstál a bylo by lepší, kdyby byl vyměněn hned na začátku volebního období, tedy lépe řečeno hned.

Fraška kolem pandemického zákona ukazuje, že ačkoli není pochyb o tom, že Válek je odborník ve svém oboru, v politice může být úspěšný jen těžko. Momentálně je pro vládu Petra Fialy spíše koulí na noze.

Pandemický zákon v podstatě překryl všechno, co Fialova vláda dělá. Naprosto nelogicky – pandemie slábne, opatření končí a nebyl by žádný důvod dávat trumfy do rukou krále populistů Tomia Okamury a jeho kolegy Andreje Babiše. Místo toho v centru Prahy stanují poněkud méně bystří majitelé dřevěných šibenic, dezinformační weby hystericky informují o nastupující totalitě a Fiala na jedné straně oznamuje, že brzy nám zůstanou už jen respirátory, aby na straně druhé hasil Válkův požár.

Tím největším problémem je samozřejmě fakt, že zákon neprošel senátem, v němž mají vládní strany většinu. Znamená to, že Válek nedokázal o potřebnosti a správnosti zákona přesvědčit vlastní lidi. To jasně ukazuje, že ministr zdravotnictví politicky neobstál. Pokud navíc pandemický zákon považuje za tak zásadní, jak tvrdí, je to ještě horší zpráva.

Celý text najdete zde:

//www.forum24.cz/ministr-valek-by-mel-rezignovat-pandemicky-zakon-je-absolutni-selhani/?fbclid=IwAR1TFVGKJbtB3tkrwpsJLuITDc9onnZy4p_KJgZn5W2NNQtKDrUuaSH1rIc

Tagy článku