foto: fnusa.cz/FNUSA Kardiovize
Výzkumný program Kardiovize Brno 2030 Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) stojí za uspořádáním odborné konference, které se v pátek 16. října zúčastní odborníci ze čtyř kontinentů. Diskutovat budou nejen o výzkumu, ale také o inovativních přístupech ke zlepšení zdraví různých populací.
Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci půjde samozřejmě o virtuální akci. Účastníky budou vědci, lékaři i studenti, odborníci, kteří se připojí, aby mohli sdílet své názory a dotazy.
„V rámci našeho konferenčního dne, který jsme nazvali Kardiovize Conference Day, bychom rádi přispěli k šíření znalostí o kardiovaskulárních problémech a prevenci v globálním měřítku,“ říká vedoucí výzkumného programu Kardiovize Brno 2030 FNUSA-ICRC Juan Pablo Gonzalez-Rivas a dodává: „Celosvětově narůstá počet lidí s obezitou, prediabetem a diabetem, zatímco například hypertenze nebo kouření se začínají stabilizovat či klesat v zemích s vysokými nebo někde i středními příjmy. Naopak v oblastech s nízkými příjmy se setkáváme s jejich zrychleným růstem. Abychom zabránili milionům úmrtí a zdravotních postižení, musíme porozumět výzvám, kterým čelíme v různých prostředích, a musíme se podílet na provádění inovativních přístupů k řešení této zvýšené zdravotní zátěže.“
V České republice lze každoročně předcházet zhruba 26 000 úmrtí. „Je to tak. Kouření, hypertenze, obezita, vysoký cholesterol nebo hyperglykémie jsou rizikové faktory, kterým lze předcházet, ale není snadné je zvládnout. O tom všem budeme diskutovat s předními světovými odborníky jako je například dr. Frederick Wekesah z Bostonu, který bude mimo jiné hovořit o svém výzkumu v afrických slumech v Nairobi nebo dr. Jeffrey l. Michanick z New Yorku, který popíše nové medicínské modely ke zvládání obezity a cukrovky,“ doplnil Juan Pablo Gonzalez-Rivas z FNUSA-ICRC, mimochodem také jeden z přednášejících.
www.fnusa.cz
Tagy článku