FNUSA Brno: Nemocnice je připravena na antigenní testování veřejnosti

FNUSA Brno: Nemocnice je připravena na antigenní testování veřejnosti
foto: Archiv redakce/FNUSA Brno logo
14 / 12 / 2020

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně začne v pátek 18. prosince s antigenním testováním veřejnosti (pokud Vláda ČR nerozhodne o spouštění ve středu). Testování bude probíhat v Odběrovém centru COVID, tedy na stejném místě, jako dosud probíhá PCR testování a antigenní testy pedagogů.

Antigenní testování bude pro veřejnost zdarma, a to v časech 7:00-18:30 každý den včetně víkendů. Zdravotníci budou testovat i během svátků, provozní doba ale bude zkrácena. 24.-26. prosince a 1. ledna 2021 bude nemocnice testovat v časech 8:00-12:00 hodin.

 

Výsledky antigenních testů jsou hotovy do 30 minut, pro čekající je vyčleněna čekárna. V případě pozitivního výsledků jde pacient ihned a ve stejném centru na PCR test. Lidé se mohou nechat otestovat znovu nejdříve za pět dní. Objednávkový systém na antigenní testování bude spuštěn na webových stránkách Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně www.fnusa.cz od zítřka.

 

Testování pedagogů bude ukončeno ve čtvrtek 17. prosince. Do včerejška jich bylo otestováno 240, z tohoto počtu jich 15 bylo pozitivních.

 

Tagy článku