FN Ostrava: Zaměstnanci porodnice pomohli mladé mamince v sociální nouzi

FN Ostrava: Zaměstnanci porodnice pomohli mladé mamince v sociální nouzi
foto: www.fno.cz/FN Ostrava
25 / 05 / 2021

Tým sester Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava pomohl spolu se sociálními pracovnicemi mladé ženě, která se po porodu nečekaně ocitla ve složité životní situaci.

Když při propouštění vyšlo najevo, že maminka momentálně nemá kam s dcerou odejít, zajistili jí náhradní dočasné bydlení a vybavili základní výbavičkou a plenami. A s dary se připojil i zaměstnanec Covid centra.

FN Ostrava dar / www.fno.cz

Mladá žena otěhotněla v posledním ročníku vysoké školy. Na začátku května porodila zdravou dceru. Když měla být propuštěna z porodnice, svěřila se sestrám, že nemá kde bydlet. Ihned jsem kontaktovala sociální pracovnici, a té se nakonec podařilo najít zařízení, kam mohla maminka s dcerou odejít,“ uvedla Mgr. Markéta Omachtová, MBA, vrchní sestra Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a dodala: „Kolegyně přinesly oblečení a další věci, které dítě po narození potřebuje. A jsou rozhodnuté jí pomáhat i dál, pokud to bude potřeba.

Příběh mladé studentky nenechal lhostejným ani Radka Maťuse, který pracuje jako administrativní pracovník v Covid centru FN Ostrava a vlastní rodinu zatím nezaložil. Paní Pavle přinesl pro dceru tašku plnou dětského oblečení. „Podle mě jsou děti to největší štěstí, a já jsem rád, že i maminka to vnímá tak, že dcera není obtíž, ale v podstatě nový start,“ řekl po předání daru a dodal, že i on je připraven, pokud to bude potřeba, dál pomoci. 

Paní Pavla byla z přístupu personálu kliniky upřímně dojatá a šťastná, že není na svou nečekanou situaci sama. „Všem moc děkuji za oblečení i zajištění pobytu ve Čtyřlístku, odkud už budu řešit další věci. Věřím, že studium za rok dokončím a budu učit děti.

Do podobné situace jako Pavla se na Gynekologicko – porodnické klinice FN Ostrava dostanou ročně dvě až tři maminky. Většinou jim ale nakonec problémy pomůže vyřešit někdo z blízkých.

Více uvidíte ve videoreportáži: //youtu.be/fuxuQazTARU.

www.fno.cz

Tagy článku