FN Ostrava začala očkovat děti od 5 let

FN Ostrava začala očkovat děti od 5 let
foto: www.fno.cz/FN Ostrava - očkování dětí
16 / 12 / 2021

V Očkovacím centru Černá louka v Ostravě začalo očkování dětí od 5 do 11 let. Verzi vakcíny pro tuto věkovou skupinu doporučila na konci listopadu Evropská agentura pro kontrolu léčiv. FN Ostrava nabízí rodičům dva očkovací dny v týdnu, a to úterý a čtvrtek.

Vakcínu Comirnaty junior od společnosti Pfizer/BioNTech dnes dostane prvních 210 předem objednaných dětí. „Děti budeme, stejně jako doposud, očkovat ve dnech, kdy je v centru přítomen náš pediatr i dětská sestra. Speciálních vakcín, které obsahují oproti vakcíně pro dospělé třetinovou dávku účinné látky, máme dostatek. Děti, které jsou v péči našich ambulantních specialistů, naočkujeme v případě zájmu rodičů také na Klinice dětského lékařství FN Ostrava,“ uvedla náměstkyně ředitele doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA.

Docentka Čermáková připomněla, že k očkování se s dítětem musí dostavit zákonný zástupce, a po třech týdnech je nutné přeočkování 2. dávkou. FN Ostrava preferuje očkování dětí v ambulancích praktických lékařů pro děti a dorost. Přesto je připravena překlenout období, než se tak stane, a vyhovět rodičům, kteří mají zájem naočkovat své dítě již nyní. Ve vybraných dnech je očkovací pediatrický tým připraven aplikovat vakcínu až 270 dětem.

www.fno.cz

 

Tagy článku