FN Ostrava: V nemocnici se rodí „Láska na první pohled“

FN Ostrava: V nemocnici se rodí „Láska na první pohled“
foto: www.fno.cz/Nové vybavení pro kojence
01 / 05 / 2024

S novým logem „Láska na první pohled“ bude ve Fakultní nemocnici Ostrava od 1. května spojováno každé dítě, které se tady narodí. Hned po příchodu na svět dostane unikátní čepičku, na cestu domů kojenecké body, a také sadu tzv. milníkových kartiček pro zaznamenávání významných okamžiků.

Nový tvar i barva čepičky, bez které se žádný novorozenec od prvních okamžiků neobejde, jasně identifikuje místo, kde se narodil. Tým Gynekologicko-porodnické kliniky chce svým novým mottem zdůraznit, že ke každému dítěti by se od jeho příchodu na svět mělo přistupovat co nejlaskavěji. „Věříme, že novým sloganem maminky ujistíme, že i my, zdravotníci, vnímáme každý porod jako něco výjimečného, neopakovatelného,“ říká MUDr. Richard Špaček, Ph.D., vedoucí lékař porodních sálů. Vedení kliniky, v čele s doc. MUDr. Ondřejem Šimetkou, Ph.D., MBA, ví, že i drobné detaily mohou ženám v průběhu porodu jejich pocity blížícího se mateřství ještě více umocnit a zpříjemnit. „I takové drobnosti jako jsou kvalitní aromaterapeutické přípravky k masáži, do difuzérů nebo do napářky navodí v porodním pokoji pozitivní atmosféru. Máme jich k dispozici opravdu široký výběr. Stále žádanější jsou lampy bez modré složky, které už patří ke standardní výbavě každého porodní pokoje, a na vyžádání jsou k dispozici i na oddělení šestinedělí.“

Kojenecke body / www.fno.cz

Novou a stále žádanější službou je otisk placenty. I toto přání je personál porodnice připravený ženám splnit. 

Porodnice FN Ostrava je součástí Perinatologického centra, které pečuje i o děti, které potřebují vysoce specializovanou péči. Podílejí se na ní zdravotníci, ale významnou roli mají rodiče. Tzv. klokánkování jim teď zpříjemní i nově ušité deky s logem, které asi nejlépe vystihuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Nova deka / www.fno.cz

Tagy článku