FN Ostrava: V areálu ukotvili téměř 40 metrů vysoký jeřáb. Stavba Psychiatrického pavilonu pokračuje

FN Ostrava: V areálu ukotvili téměř 40 metrů vysoký jeřáb. Stavba Psychiatrického pavilonu pokračuje
foto: fno.cz/FN Ostrava - Stavba pavilonu psychiatrie
16 / 07 / 2020

Celkem 116 kusů pilotů, které budou tvořit základ nového Psychiatrického pavilonu FN Ostrava, už je ukotveno. Půl roku od poklepu na základní kámen stavba úspěšně pokračuje i přesto, že se v jejím průběhu vyskytly komplikace, se kterými projekt nepočítal.

Stavbařům se je naštěstí podařilo vyřešit a téměř 40 metrů vysoký jeřáb s nosností 6 tun, pro který se musela postavit speciální základová deska, může začít se stavbou železobetonového skeletu.

 stavba pavilonu

Jsme rádi, že se stavební firmě podařilo vyřešit technické problémy, které se vyskytly až po zahájení zemních prací. Například kanalizační potrubí mělo jiný rozměr, než který byl zakreslený v projektu, a v České republice se tento typ nedal sehnat. I v době přísných protiepidemických opatření se ho nakonec podařilo dopravit z Belgie,“ upřesnila některé technické překážky Ing. Martina Čermáková z Oddělení přípravy a realizace investic FN Ostrava.

 

A další komplikací bylo objevení podzemní energošachty, která rovněž nebyla v plánech z výstavby nemocničního areálu zakreslena. I tento „oříšek“ ale firma rozlouskla a ve stavbě pokračuje podle plánu.

 

Musím říct, že komunikace se stavbyvedoucím i zástupci firmy Strabag, která zakázku na stavbu vyhrála, je naprosto profesionální a věcná. Pro odstranění nepředpokládaných komplikací se snaží najít rychlé řešení,“ přiblížila komunikaci se stavebníky Ing. Jindra Strakošová, pověřená vedením Útvaru náměstka ředitele pro techniku a provoz FN Ostrava.

 

Nový čtyřpatrový pavilon, který bude mít nepravidelný tvar s atypickými stavebními prvky a vnitřním atriem, výrazně zlepší péči o psychiatrické dospělé i dětské pacienty. Náklady na celou stavbu jsou vyčísleny na 358 mil. Kč včetně DPH s tím, že z 85 procent bude hrazeno z prostředků EU a zbývajících 15 procent ze státního rozpočtu.

Zdroj: fno.cz

Tagy článku

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace