FN Ostrava: Partnerka olympionika Vavřince Hradilka porodila druhé dítě

FN Ostrava: Partnerka olympionika Vavřince Hradilka porodila druhé dítě
foto: www.fno.cz/Vavřinec Hradilek s partnerkou a dětmi
08 / 02 / 2022

Partnerka stříbrného olympijského medailisty a mistra světa ve vodním slalomu Vavřince Hradilka porodila o víkendu druhé dítě. Dcera Kayla přišla na svět i za přítomnosti otce přirozenou cestou, tak jak si to mladá maminka přála.

Paní Lucie absolvovala několik týdnů před porodem ve FN Ostrava konzultaci nejen s lékaři, ale také s gynekologickou fyzioterapeutkou. Zdravotníci se shodli, že navzdory tomu, že první porod musel být ukončen císařským řezem, v tomto případě nic nenasvědčuje tomu, že by ho musela nastávající maminka plánovaně podstoupit znovu.

Vavřinec Hradilek / www.fno.cz

Všechno proběhlo tak, jak jsem si představovala. Pan docent Šimetka, pan doktor Špaček, paní porodní asistentka Jana Bínová a v neposlední řadě také paní fyzioterapeutka magistra Bajerová jsou opravdu lidé na svém místě. Bylo to přesně tak, jak jsem si vysnila,“ uvedla krátce před odchodem z porodnice šťastná dvojnásobná maminka. „Byl to úžasný zážitek. A to, co jsme si přáli, se stalo,“ doplnil svou partnerku Vavřinec Hradilek.

Přirozený porod u žen, které už mají za sebou i dva císařské řezy a přejí si porodit přirozeně, lékaři Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava podporují. „U těchto vyšetření, kde komplexně zhodnotíme stav nastávající maminky, je vždy přítomna i naše klinická fyzioterapeutka, která je v problematice porodnictví vysoce erudována. I na základě jejího vyšetření pak společně rozhodneme, zda se ženě její přání pokusíme splnit,“ vysvětlil vedoucí lékař porodních sálů MUDr. Richard Špaček.

Specializované pracoviště gynekologické fyzioterapie je součástí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava od roku 2020 a svým zaměřením pouze pro porodnické a gynekologické pacientky je jediným takovým pracovištěm v ČR.

Tagy článku