FN Ostrava: MOTORKÁŘI NECHTĚJÍ V DOBĚ PANDEMIE KOMPLIKOVAT PRÁCI LÉKAŘŮM

FN Ostrava: MOTORKÁŘI NECHTĚJÍ V DOBĚ PANDEMIE KOMPLIKOVAT PRÁCI LÉKAŘŮM
18 / 04 / 2020

Netradičním způsobem se pokusili apelovat v době pandemie na motoristickou veřejnost lékaři z FN Ostrava. Se zástupci početné komunity motorkářů se setkali na Urgentním příjmu fakultní nemocnice.

Snažili se jim vysvětlit, že každý úraz teď musí řešit ve speciálních ochranných pomůckách a práce v nich je hlavně pro operatéry velmi náročná. Zástupci motorkářů na společném setkání přislíbili, že budou na své kolegy apelovat i prostřednictvím sociálních sítí, aby si před usednutím za řídítka uvědomili, že případnou nehodu teď musí zdravotníci řešit ve ztížených podmínkách.

Vím, že úraz si nikdo neplánujeme, ale když se to stane, tak bychom rádi operovali v podmínkách, na které jsme zvyklí. A pokud se tomu dá předejít, je to určitě lepší,“ řekl k setkání s motorkáři jeho hlavní iniciátor MUDr. Jiří Demel, staniční lékař z Kliniky úrazové chirurgie.

Lékaře z FN Ostrava vedl k tomuto neobvyklému kroku obávaný počet úrazů při dopravních nehodách, které bohužel v některých případech končí i tragicky.

Jeho kolega z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny MUDr. Zdeněk Dubový, který sám jezdí na motorce, jeho slova potvrdil. „Když je někdo motorkář, tak jezdí za jakékoliv situace. Ale já si myslím, že je teď nanejvýš vhodné si dát trochu pozor a ušetřit tak zdravotníkům spoustu nepříjemných situací."

 www.fno.cz

Tagy článku