FN Olomouc: Dětská JIP má k dispozici kamerový systém. Firmy jej poskytly bezplatně

FN Olomouc: Dětská JIP má k dispozici kamerový systém. Firmy jej poskytly bezplatně
foto: Archiv redakce/FN Olomouc kamerový systém
17 / 05 / 2020

Dětská klinika Fakultní nemocnice Olomouc využívá k monitorování malých pacientů na jednotce intenzivní péče nový kamerový systém. Jeho přínos je při současných přísných epidemiologicko-hygienických podmínkách obrovský. Systém nemocnici věnovala firma TSS Group a společnost MERIT GROUP jej bezplatně nainstalovala.

„Na JIP lůžkách vyčleněného infekčního oddělení jsou v těchto dnech umístěné děti, které vyžadují intenzivní péči a je u nich nutné vyloučit infekci COVID-19. Díky kamerovému systému jsou zdravotníci lépe informováni o stavu dětí a jejich případných potřebách. Sestřičky jsou se systémem moc spokojené a jsou moc rády, že jej budou mít k dispozici i v budoucnu při běžném provozu,“ konstatovala vrchní sestra Dětské kliniky FN Olomouc Mgr. Světlana Kašubová.

Zatímco společnost TSS Group darovala veškerou potřebnou techniku, o rychlou instalaci se postarala firma MERIT GROUP a celý systém tak mohl v co nejkratším čase začít sloužit jeho uživatelům. „Díky úspěchům naší firmy už řadu let směřujeme podporu hned do několika různých oblastí. Pomáháme peněžitými i hmotnými dary a když je to potřeba, nebojíme se přiložit ruku k dílu. Jsme rádi, když můžeme okruh těchto aktivit rozšířit a více tak zpřístupnit moderní bezpečnostní technologie. Navíc v těchto dnech je solidarita a schopnost pomáhat druhým možná ještě důležitější než v časech, když jsme projekt vymýšleli,“ uvedl ředitel společnosti TSS Group Branislav Rojko.

Tagy článku