FN Hradec Králové: Nové očkovací centrum funguje bez nutnosti předchozí registrace

FN Hradec Králové: Nové očkovací centrum funguje bez nutnosti předchozí registrace
foto: www.fnhk.cz/FN Hradec Králové logo
29 / 07 / 2021

V Hradci Králové funguje od dnešního odpoledne nové očkovací centrum umožňující očkování zájemcům bez předchozí registrace.

Centrum, které provozuje Fakultní nemocnice Hradec Králové, je umístěné v prvním patře Obchodního centra Atrium na Dukelské třídě a v provozu je v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin.

Na zahájení očkování ještě před otevřením čekalo zhruba 30 zájemců, centrum proto zahájilo svůj provoz dříve. Další zájemci o vakcínu přicházeli postupně. „O očkování jsem měla zájem, ale bylo pro mě složité vyplnit ty registrační formuláře, takže jsem moc ráda, že mám možnost přijít bez registrace a být očkovaná,“ uvedla jedna z čekajících zájemkyň o vakcínu. Další žena dodala, že ji registrace nevyhovovala kvůli pracovní době. „Pevný termín stanovený několik dní předem je pro mě nevyhovující, ale dneska jsem měla čas a rovnou jsem přišla,“ uvedla.

V centru s kapacitou kolem stovky vakcín denně je připravena vakcína firem Pfizer/Biontech. Očkování v centru je možné pro všechny zájemce starší 16 let, mladší a samoplátci mohou využít možnosti registrace do stávajících očkovacích centech v regionu.

Fakultní nemocnice Hradec Králové začala v očkováním proti COVID-19 od 2. ledna, od té doby v Očkovacím centru FN HK bylo podáno na 140.000 dávek vakcín. Očkovací centrum umístěné v areálu nemocnice je nadále v provozu pro registrované zájemce o očkování. Bližší informace je možné najít na webu

www.fnhk.cz

Tagy článku