FN Brno: Staniční sestra Jana Řezníčková z Kliniky infekčních chorob: Z koronaviru mám respekt, ale ne strach

FN Brno: Staniční sestra Jana Řezníčková z Kliniky infekčních chorob: Z koronaviru mám respekt, ale ne strach
foto: fnbrno.cz/FN Brno - Jana Řezníčková, staniční sestra
23 / 10 / 2020

Každodenní péče o covid pozitivní pacienty je sice náročná, ale staniční sestra Oddělení 1 Kliniky infekčních chorob Bc. Jana Řezníčková má skvělý tým sestřiček a sanitárek, které se vzájemně podporují.

Jaká je nyní situace na klinice?

Samozřejmostí je dodržování veškerých hygienických opatření a nošení ochranných pomůcek. Na Klinice infekčních chorob máme čistou a infekční zónu.

fn brno infekcni / fnbrno.cz

Popište, jak probíhá ošetřovatelská péče u covid pozitivních pacientů?

K pacientům je nutné chodit minimálně 5 až 6 krát denně, abychom jim podávaly jídlo a zajistily veškeré ošetřovatelské úkony. Je to velmi náročné. Škála výkonů, které musíme obsáhnout, je velice široká. Řešíme např. nehojící se operační rány, prováděly jsme lumbální punkce, dávaly se transfuze, naší pacientkou byla i paní po zlomenině krčku, pán s neprůchodnými nefrostomiemi. Další velkou skupinou jsou pacienti s demencí. Péče o pacienty trpící např. Alzheimerovou chorobou je velmi náročná i za normálních okolností. Izolační režim a ochranné pomůcky nám péči neusnadňují.

Celý rozhovor najdete na: 

//www.fnbrno.cz/stanicni-sestra-jana-reznickova-z-kliniky-infekcnich-chorob-z-koronaviru-mam-respekt-ale-ne-strach/t7004?fbclid=IwAR1IF7gdWwrPOuSuVT9iV4Qr0g5OfMUixM5huI3e3GnfrCASQlFhtzypM-w

Tagy článku