FN Brno: Mobilní elektrobus bude odebírat stěry v Brně a v Jihomoravském kraji

FN Brno: Mobilní elektrobus bude odebírat stěry v Brně a v Jihomoravském kraji
foto: fnbrno.cz/Mobilni bus FN Brno
22 / 09 / 2020

V Brně a v Jihomoravském kraji bude jezdit mobilní elektrobus Fakultní nemocnice Brno, který bude k dispozici pro odebrání stěrů na koronavirus. První výjezd se uskuteční ve čtvrtek 1. října 2020, kdy bus bude k dispozici u hlavního vstupu na BVV (Veletrhy Brno).

Všechny objednání na stěry půjdou opět přes rezervační systém, který je na www.fnbrno.cz k dispozici. Primárně se budou provádět stěry u indikovaných pacientů (od praktických lékařů či KHS). 

Mobilni bus / fnbrno.cz

 

V praxi to bude vypadat tak, že mobilní bus bude vybaven všemi potřebnými pomůckami, které zdravotníci potřebují k odebrání stěru a následně bude zajíždět do vytipovaných míst. K odebrání vzorků bude opět nutné se rezervovat přes rezervační systém Fakultní nemocnice Brno, který je k dispozici na www.fnbrno.cz.

 

Provozní doba mobilního busu:

Pondělí – Pátek: 13 – 16 hod. a 16.30 – 19 hod.

 

Personál bude plně z Fakultní nemocnice Brno. Na provoz mobilního elektrobusu se finančně podílí také Jihomoravský kraj, který v Radě kraje schválil částku 596 tisíc korun. Finance projednalo také krajské zastupitelstvo.

 

FN Brno testuje jako jediná nemocnice průběžně od března 2020. Mobilní bus je další službou druhé největší nemocnice v ČR v boji proti epidemii koronaviru. 

 Bus / fnbrno.cz

Zleva: ředitel FN Brno prof. Jaroslav Štěrba, hejtman Jmk JUDr. Bohumil Šimek a zdravotnický náměstek pro Bohunice a Porodnici prof. Ondřej Ludka

 

 Zdroj:

//www.fnbrno.cz/mobilni-elektrobus-fn-brno-bude-odebirat-stery-v-brne-a-v-jihomoravskem-kraji/t6959?fbclid=IwAR3qLY1rE08yHAjypDTVT7QX4YBIqROck6Z5ca1wV5XzJvDJY1Cci6ul7CM

Tagy článku