FN Brno: 28 pacientů s Covid-19 , z toho dva v těžkém stavu

FN Brno: 28 pacientů s Covid-19 , z toho dva v těžkém stavu
foto: fnbrno.cz/FN Brno covid-19
08 / 09 / 2020

Už osmadvacet hospitalizovaných pacientů s nemocí COVID-19 je ve Fakultní nemocnici Brno. Dvacet šest z nich leží na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU a dva na umělé plicní ventilaci v těžkém stavu na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno a LF MU. Počet pacientů s touto nemocí postupně v těchto dnech narůstá.

Také proto testuje od září FN Brno nepřetržitě s tím, že na konci měsíce dojde ke zvýšení počtu testů až na 1 500 denně, a to v případě stále zvyšujícího se výskytu.

 

FN Brno, která je Ministerstvem zdravotnictví ČR určena jako covidová nemocnice, se intenzivně připravuje také na podzimní vlnu onemocnění. Nemocnice bude jako jediná v Jihomoravském kraji hospitalizovat i pozitivní pacienty vyžadující psychiatrickou péči, která není zvládnutelná na otevřeném oddělení. FN Brno bude zároveň připravena i na COVID-19 pozitivní rodičky a přitom bude dbát na zvýšenou bezpečnost necovidových rodiček. Nemoc se nevyhýbá ani dětským pacientům, na které je Dětská nemocnice také připravena.

 

Denně se průměrně testuje kolem 150 až 180 pacientů. Momentální kapacita je ale až 220 pacientů. Od října bude otevřeno další odběrné místo pro pěší, díky tomu naroste počet možného testování až na cca 300 pacientů denně. Aktuální kapacita laboratoří je kolem 400 stanovení metodou PCR. Během pár týdnů se mohou počty zvednout na dvojnásobek. Od října by mohla nemocnice zvládnout vyšetřit až 1500 vzorků denně.

 

Testování se v našich stěrových "drive-in" stanech provádí ve staré zástavbě. K otestování je nutná rezervace přes náš rezervační portál.

Tagy článku