DĚKUJEME! Sestřičky z dětské neurologie v novém a veselém pracovním oděvu

DĚKUJEME! Sestřičky z dětské neurologie v novém a veselém pracovním oděvu
foto: ftn.cz/Thomayerova nemocnice - sestřičky
18 / 06 / 2020

Oddělení dětské neurologie bude pro dětské pacienty ještě více přívětivější a veselejší, a to díky novým a barevným pracovním zástěrám, které pro zdravotní sestřičky navrhla umělecká a módní návrhářka Marie Zelená ve spolupráci se společností Hedva, a.s. z Moravské Třebové.

Nové zástěry mají dětské a nápadité obrázky, které jsou navrženy tak, aby dětem vykouzlily nejen úsměv na tváři, ale také je pobídly k zamyšlení. Zdravotní sestřičky dostaly několik takových zástěr, a to nejen v různých velikostech, ale také s mnoha motivy na výběr. Součástí daru byly i dětské omalovánky.

 

Každý motiv tak má své kouzlo a v sobě ukrytý určitý „vzkaz“ či podmět pro dětskou fantazii. Samotné zástěry jsou vyrobeny ze speciálního prodyšného materiálu, který je určen pro zdravotnická zařízení a splňuje rovněž technická a hygienická kritéria. Slavnostního předání se zúčastnili zdravotníci z Odd. dětské neurologie v čele s vrchní sestrou Alenou Petrákovou, Ing. Tomáš Mazal, finanční ředitel ze spol. Hedva, a.s., módní návrhářka Marie Zelená a další.

 

Vedení TN velice děkuje panu Ing. Tomášovi Mazalovi ze společnosti Hedva a módní návrhářce Mariy Zelené za spolupráci a velice nápaditý a netradiční dar pro naše zdravotní sestřičky z dětské neurologie.

 

Tagy článku