Bulovka se mění. Od nového roku je opět fakultní nemocnicí

Bulovka se mění. Od nového roku je opět fakultní nemocnicí
foto: bulovka.cz/FN Bulovka
02 / 01 / 2021

Nemocnice Na Bulovce je s platností od 1. ledna 2021 opět fakultní nemocnicí. Společně s fakultním statusem se mění také její název na Fakultní nemocnice Bulovka. Veškeré tyto změny jsou promítnuty do modernějšího logotypu nemocnice.

Podle slov ředitele nemocnice Jana Kvačka nemocnice plní všechny hlavní úkoly kladené na fakultní nemocnice: „Poskytujeme široké spektrum zdravotní péče, rozvíjíme centra vysoce specializované zdravotní péče, vytváříme podmínky pro výuku a praxi studentů lékařských fakult a stejně tak i podmínky pro výzkum a vývoj,“ popisuje ředitel Kvaček.

Nemocnice provozuje společná pracoviště s 1., 2. a 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, ve kterých je realizována výuková a výzkumná činnost. „Pro lékařské fakulty poskytujeme kvalitní výukové zázemí, ať už se jedná o vzdělávání lékařů, pracovníků v nelékařských zdravotnických oborech či specializační vzdělávání.“

Děkani jednotlivých lékařských fakult potvrdili úroveň dosavadní spolupráce, která ve významné míře obsahuje také základní a klinický výzkum, a to včetně zavádění a ověřování nových léčebných metod, jehož nedílnou součástí je i provádění klinického hodnocení léčivých přípravků.

Celý text na:

 www.bulovka.cz

 

 

Nemocnice Na Bulovce je s platností od 1. ledna 2021 opět fakultní nemocnicí. Společně s fakultním statusem se mění také její název na Fakultní nemocnice Bulovka. Veškeré tyto změny jsou promítnuty do modernějšího logotypu nemocnice.

 
Fakultní nemocnice Bulovka
 
@NaBulovce
 
Zdroj: twitter

Tagy článku