Asociace krajů ČR: Prodloužení nouzového stavu řešili hejtmani s ministerstvem vnitra

Asociace krajů ČR: Prodloužení nouzového stavu řešili hejtmani s ministerstvem vnitra
foto: asociacekraju.cz
21 / 04 / 2020

O možnosti prodloužení nouzového stavu a dalším zásobování krajů ochrannými prostředky hejtmani debatovali v pondělí 20. dubna 2020 s ministrem vnitra a šéfem Ústředního krizového štábu Janem Hamáčkem. Vzhledem k tomu, že se hejtmani obávají o osud dodávek ochranných prostředků především pro zdravotníky a zařízení sociálních služeb, chtějí požádat vládu o prodloužení nouzového stavu.

„S kolegy hejtmany jsme se s výjimkou pražského primátora shodli na tom, že oslovím dopisem vládu a požádám o prodloužení nouzového stavu alespoň do té doby, dokud kraje nebudou mít jasné řešení dodávek ochranných prostředků. Navíc situace z našeho pohledu není tak příznivá, aby nehrozilo riziku šíření nákazy,“ uvedl 1. místopředseda Rady Asociace krajů a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Jan Hamáček toto stanovisko Asociace krajů uvítal.


Podle informací zástupců ministerstva vnitra ještě v tomto týdnu kraje také dostanou masky s filtry, které jsou určeny pro zdravotníky, jimž mohou nahradit respirátory FFP3 a také masky pro nezdravotnické pracovníky. Videokonference se účastnil i ministr zemědělství Miroslav Toman, se kterým řešili představitelé krajů zásobování pracovníků vodáren a čističek odpadních vod, ale i nutnost dodat podklady pro získání dotací ohledně kůrovcové kalamity do konce dubna.

www.asociacekraju.cz

Tagy článku