Proč se stát jedním z 1000?

10 / 11 / 2013

H in 5-12 agnesAgnes Miksch, o jejímž projektu 1000 statečných jsme vás informovali už v minulém čísle, finišuje s přípravami. Náročnou kampaň, která by měla ve výsledku přinášet peníze na výzkum některých druhů rakoviny, ale nemůže zvládnou jeden člověk. Proto jsme se zeptali jejích nejbližších spolupracovníků, proč se oni rozhodli projekt podpořit.

„Jen ten pocit je úžasný. Proto to všichni děláme. A věřte, že to není pouhé klišé. Když mne Agnes oslovila a nastínila o co půjde, rozhodnutí bylo jasné ihned: Agnes, čím mohu pomoci?  Čeká nás ještě hodně práce, ale pevně věřím, že pod schopným vedením naší Agnes se vše podaří a projekt se zdárně a úspěšně rozjede do vysokých obrátek. Všichni z týmu máme svojí práci, a toto děláme ve svém volném čase, jak festival Motol Motolice, tak 1000 statečných, ale věřte, že i když máme schůzky pozdě odpoledne a vždy je to do pozdních večerních hodin, tak ani jeden z nás nelituje jediné minuty, kterou projektu věnujeme.
Především ale obrovské poděkování patří Agnes, která je hlava i krk celého projektu a my s Hankou jsme její ruce a nohy,“ řekl nám Jakub Klapač, ředitel firmy Motor Rent Holding s.r.o.H in 5-12 agnes2

„Do projektu 1000 statečných jsem se zapojila hlavně proto, že se mi líbí jeho koncept a nadšení, se kterým se do něj Agnes za Nadaci Národ dětem pustila. Dětská onkologie je oblast, která je velmi citlivá a snad každý rodič doufá, že zrovna toto nemocniční oddělení nebude nikdy v životě potřebovat. O to víc je potřeba udělat vše, aby ti, kdo to štěstí nemají, totiž malí pacienti, měli co nejvíce možností a podpory od nás všech. A v neposlední řadě -  i nemocnice Motol je mi blízká, i když já s ní mám spojené zatím jen příjemné zážitky, přivedla jsem zde na svět svojí dceru a zanedlouho se zde chystám přivést na svět i potomka druhého,“ odpověděla na naši otázku i Hana Vojíková.

Text: redakce

Foto: archiv