Nemocnice Jihlava: Těhotné si poprvé zaplavaly s porodní asistentkou

11 / 03 / 2014

První plavání pro nastávající maminky včera odstartovalo. Hodinu vedly porodní asistentky jihlavské nemocnice. Ženy se učily správně dýchat, připravovaly se na porod, ale také hrály na babu. Plavat se bude až do letních prázdnin.

„Těhotné ženy některé cviky nemůžou dělat, protože jsou už pro ně náročné. Ve vodě je to ale jiné, nadlehčuje je, takže je pro nastávající maminky plavání ve vodě určitě vhodné,“ vysvětluje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Alena Valová. Nastávající maminky na hodině plavaly s míčem a dalšími pomůckami. Porodní asistentky jim vysvětlovaly vše potřebné a ženy se jich mohly zeptat na to, co je zajímá. Hodina byla také plná akce, protože došlo i na hru na babu.

Plavání pro těhotné probíhá každé liché pondělí mezi 19-20 hodinou na bazéně Základní školy Demlova. Další hodina je 24. března. K dispozici je na místě také vířivka. Hodina stojí 140 korun a není nutné se na ní objednávat, nebo chodit na všechny lekce. S sebou je potřeba vzít si koupací čepici. Po prázdninové pauze kurzy budou pokračovat. Těšíme se na Vás!

Zdroj: nemji.cz

plavani1