Klaudiánova nemocnice: zvažuje vznik Centra čínské medicíny

22 / 06 / 2015

V Mladé Boleslavi by v dohledné době mohlo vyrůst Centrum čínské medicíny. Jeho otevření zvažuje vedení Klaudiánovy nemocnice. Zřídit by je případně chtělo ve svých prostorách Na celně. I tam se se zástupci čínské provincie Sichuan a Středočeského kraje byl podívat ředitel nemocnice MUDr. Luděk Kramář, MBA.

 

Ačkoliv čínští představitelé, kraj i nemocnice se shodli na společném zájmu centrum zřídit, vše je nejprve nutné skloubit s českou legislativou. „Setkání beru jako první vlaštovku. Jednání bylo neobyčejně vstřícné a skvěle zapadlo do konceptu, který v nemocnici máme. K otevření Centra čínské medicíny ovšem vede ještě poměrně složitá cesta,“ vysvětlil Kramář. Byl by rád, kdyby služby Centra byly nabízeny jako doplňkové. V současné době nelze počítat ani s tím, že by je hradila pojišťovna. „Jsem ale přesvědčen, že čínští lékaři by řadě pacientů mohli pomoci. „Například v oblasti pomoci při bolestech, při léčbě pohybového aparátu a podobně,“ vysvětlil. Jeho metou je vybudování takového centra, kde by se možnosti tradiční čínské medicíny a českého lékařství vzájemně doplňovaly.

 

Stejnému cíli je nakloněn i vedoucí čínské delegace Shen Ji, generální ředitel komise pro zdravotnictví a rodinné plánování provincie Sichuan. Zdůraznil, že i jemu jde o propojení východní a západní medicíny. Další vývoj bude záležet i na výsledcích návštěvy vedení Středočeského kraje v provincii Sichuan, která je plánována na letošní podzim.

 

Klaudiánova nemocnice