VÝBĚR: FORUM24: Víte, co mají společného roušky a Karel Gott?

VÝBĚR:     FORUM24: Víte, co mají společného roušky a Karel Gott?
foto: forum24
02 / 05 / 2020

Johana Hovorková, FORUM24: Zesnulý zpěvák Karel Gott a roušky jako ochranné pomůcky proti šíření koronaviru. Dvě zdánlivě naprosto odlišná témata, která ale mají překvapivě něco společného: když si dovolíte trochu kritiky, stanete se naprosto nepřijatelnou osobou, samozvaným kritikem a nepřijatelným kacířem pro lidi napříč politickým spektrem (i když Parlamentní listy se toho samozřejmě chytí okamžitě). A proč? Protože to jsou přece naše novodobé národní symboly.

Když po smrti oblíbeného zpěváka někdo připomněl některá jeho životní selhání, případně vyjádřil negativní názor na jeho tvorbu, okamžitě se kolem něj objevili hysteričtí a zejména osobně dotčení občané. Gott patřil k jejich celoživotním osobním jistotám a k určitému pohodlíčku, které někteří Češi nutně potřebují. Člověk pak dostal tolik sprostých e-mailů, že se to dalo přirovnat jen k té největší hysterii kolem migrační vlny v letech 2015–2016 a situaci, kdy člověk napsal, že uprchlíkům se má pomáhat.

 

No a teď tu máme roušky. Někteří občané jsou díky slabomyslnému videu Petra Ludwiga patřičně hrdí na to, že se „námi inspiruje celý svět“, protože „jsme si ušili roušky“, čímž jsme patrně zabránili něčemu nepředstavitelnému, přinejmenším apokalypse. A proto je potřeba ty roušky v podstatě zbožštit a brát si je i do lesa, kde nikdo není, asi abychom nějakým tím zákeřným virem nenakazili veverku. (...)

 Dále čtěte:

//www.forum24.cz/vite-co-maji-spolecneho-rousky-a-karel-gott/?fbclid=IwAR0exh8wH3mygLgmrTU8abLvaxdJCjngiXjHvL2kCc0779OHqmSEHnlbLrg

Tagy článku