Znojmo: Skoro padesát tisíc vynesl koncert Nadaci pro transplantace kostní dřeně

23 / 07 / 2016

Další úspěch slaví kampaň Znojemsko na dřeň, jejíž patronkou je znojemská rodačka a herečka pražského Národního divadla Martina Preissová. Na úterním charitativním koncertu Arrhythmia, který uváděla, se vybralo 48 774 korun. Je to částka za prodané vstupenky, trička i občerstvení. Pořadatelé koncertu, který se konal v rámci Hudebního festivalu Znojmo, tuto částku vložili na bankovní účet Nadace pro transplantace kostní dřeně.

 

Čtyři violoncellisté a jeden hráč na bicí hráli na Káře ve Znojmě pod Mikulášským kostelem nejen klasiku, ale i rockové, metalové a popové hity. Martina Preissová, která vystoupení muzikantů uvedla, představila záslužnou činnost Nadace, pořadatelů kampaně Znojemsko na dřeň i organizátorů Hudebního festivalu Znojmo, kteří akci zařadili do programu Hudba v ulicích.

 

„Mám radost z toho, že Nadaci pomohl každý divák a posluchač koncertu na Káře. Nadace, která je při Českém národním registru kostní dřeně, peníze použije na testování nových potencionálních dárců na Znojemsku, což není levné. Velmi vám za to děkuji,“ uvedla Preissová. Herečka současně přivítala sponzorku koncertu (nepřála si být jmenována) i studentku znojemské zdravotnické školy, která se již dárkyní kostní dřeně stala.

 

Na snímku nahoře je autorka kampaně Znojemsko na dřeň Iveta Hlobilová se synem a herečkou Národního divadla v Praze MartinouPreissovou, která je znojemskou rodačkou.

 

znoj-tyden.cz