Nemocnice Jihlava: Z výtěžku plesu se pro děti opravila ambulance

13 / 06 / 2016

Zázemí odborných ambulancí a dětské pohotovosti v jihlavské nemocnici dostalo nový kabát. Oprava byla možná díky výtěžku letošního charitativního plesu. Změna, díky které by se děti v nemocnici měly cítit lépe, vyšla na 109 000 tisíc korun.

 

Nová podlaha a nábytek, to jsou největší změny, které proběhly v uplynulých dnech v odborné ambulanci dětského oddělení. V jihlavské nemocnici je už zrekonstruovaná zhruba čtvrtina pokojů a ambulancí, které využívají nejmenší pacienti. Také za touto opravou stojí sponzoři a pomoc desítek lidí. A to například pořízením vstupenky na charitativní ples, nákupem tomboly na plese, nebo třeba darem do tomboly.

 

„Tato oprava byla náročná vzhledem k tomu, že ambulance je hodně využívaná a to jak přes den našimi lékaři, kteří zde mají nefrologickou, gastroenterologickou, endokrinologickou, diabetologickou a rizikovou poradnu, tak i praktickými lékaři jako pohotovost. To znamená ve všední dny až do 8 hodin do večera,“ popisuje vrchní sestra Simona Hájková, která je strůjcem oprav.

 

Ani po této rekonstrukci nezůstanou na dětském oddělení spát na vavřínech. V plánu je opravit v následujících týdnech pokoj pro děti do 6 let, na který se využije zůstatek peněz právě ještě z charitativního plesu a z vánočního benefičního koncertu ZUŠ v Telči.

 

Ročně je na dětském oddělení jihlavské nemocnice hospitalizováno až pět tisíc dětí a necelé dva tisíce doprovodů. Odbornými ambulancemi projde za rok až pět tisíc malých pacientů

 

nemji.cz