Nadační fond Kolečko daroval FN Ostrava dětské polohovací postýlky

Nadační fond Kolečko daroval FN Ostrava dětské polohovací postýlky
foto: www.fno.cz/FN Ostrava - dar
19 / 05 / 2021

FN Ostrava získala pro Centrum dětské traumatologie a chirurgie polohovací postýlky. Jejich výrobu zajistil a zaplatil Nadační fond Kolečko, který pomáhá dětským chirurgickým oddělením. Celkem 5 speciálních polohovacích lůžek v hodnotě více než 350 tisíc korun je určeno dětským pacientům do 6 let.

Dětská polohovatelná nemocniční lůžka od českého výrobce LINET výrazně zlepší pooperační péči o dětské pacienty, kteří jsou v centru hospitalizováni spolu s rodiči. „Jsem rád, že jsme tento mercedes mezi postýlkami díky Nadačnímu fondu Kolečko, se kterým už několik let spolupracujeme, získali. Je to z jejich strany směrem k naší nemocnici zatím největší finanční sponzorská pomoc,“ uvedl při převzetí daru vedoucí lékař Centra dětské traumatologie a chirurgie MUDr. Ivo Kopáček. Staniční lékařka lůžkového oddělení MUDr. Ivana Slívová zdůraznila, že kvalitní lůžko rozhodně přispívá po úrazech nebo operačních výkonech k rychlejší rekonvalescenci. „A změní to samozřejmě i atmosféru na oddělení. Krásné prostředí zklidňuje i rodiče, děti jsou spokojenější a i personálu se lépe pracuje,“ doplnila zkušená operatérka.

FNO dar / www.fno.cz

Z ošetřovatelského pohledu je podle staniční sestry centra Simony Novákové rozdíl mezi novým a starým lůžkem nesrovnatelný. „Můžeme dát dítě do polohy, ve které se s ním bude nejlépe pracovat. Vše si nastavíme podle věku našeho malého pacienta, pro sesterskou práci opravdu obrovská pomoc.

fno / fno.cz

Lůžkové oddělení Centra pro dětskou traumatologii a chirurgii FN Ostrava má 24 míst pro děti a jejich doprovod. Přítomnost rodiče nebo jiného doprovodu je po celou dobu hospitalizace samozřejmostí.  Nové postýlky jsou určeny pro děti po úrazech, ale také pro ty, které podstoupí ve FN Ostrava plánový operační výkon na chirurgii, ortopedii nebo urologii.

FNO dar / www.fno.cz

 Podívejte se i na zajímavou videoreportáž o předání postýlek: //youtu.be/iXy3isLo--A .

Tagy článku