MUDr. Tomáš Doležal: MEDEVIO se snaží o podporu a rozvoj digitalizace zdravotnictví v denní praxi

MUDr. Tomáš Doležal: MEDEVIO se snaží o podporu a rozvoj digitalizace zdravotnictví v denní praxi
foto: www.medevio.cz/MUDr. Tomáš Doležal
24 / 02 / 2022

Rozvoj digitalizace je mnohem rychlejší než úřední procesy. I proto je ve zdravotnictví prostor pro vlastní iniciativu lékařů, provozovatelů IT systémů a tvůrců software a aplikací. Je přínosné, když se na tvorbě projektů podílejí právě profesionálové-lékaři, a hlavně, když systémy provozují.

Odborný dohled je podmínka, ochrana pacientských dat a systémů povinnost. Napříč obory se díky studiu a odbornému zaměření věnuje MUDr. Tomáš Doležal, Ph.D. ze společnosti MEDEVIO:

MUDr. Tomáš Doležal / www.medevio.cz

Digitalizace zdravotnictví u nás probíhá už pár let. Držíme krok s Evropou, nebo jsme někde vzadu?

Patříme mezi opozdilce s velmi málo rozvinutou digitální infrastrukturou zdravotnictví. Někde celkem stíháme (např. eRecept), jinde jsme úplně na chvostu (strukturovaná elektronická zdravotní dokumentace). Měli bychom se inspirovat ve Skandinávii, UK, poslední dobou ale také ve Francii a Německu.  

Správa dat, vnitřní komunikace v rámci provozu, nebo online komunikace s pacientem. Co je podle vás prioritou pro nejbližší budoucnost?

Vše, co jmenujete. Efektivní práce s pacientskými a administrativními daty skrývá obrovský potenciál pro efektivnější zdravotní péči. A on-line komunikaci pacienti vyžadují, ale většinou ji nedostávají.

Medevio / www.medevio.cz

Proběhly pokusy o trasování a sledování výskytu infekce, vydávání certifikátů, denně jsou publikovány přehledy nemocných. Je to dost? Co chybí?

Je to samozřejmě nedostatečné, ISIN je žádoucí systém, ale je to jednoúčelová záležitost, která například nijak automaticky nekomunikuje s ambulantními informačními systémy. Nepřesná koordinace očkování, kdy velké části populace zůstaly bez aktivního zacílení, ukázala, jak neumíme pracovat s integrovanými daty z různých vrstev – mám na mysli registry, zdravotní pojišťovny, poskytovatele, pacienty.   

Vy se zabýváte také využitím digitálních technologií pro praktické lékaře. Mohou aplikace pro komunikaci s pacientem být víc než informativní dialog, lze stanovit diagnózu an dálku nebo její změny dostatečně bezpečně?

Stanovování diagnózy na dálku je něco s čím musíme být zatím opatrní, pokud ji tedy nelze stanovit jen z laboratorního nálezu. Obrovský nevyužitý potenciál je ale v managementu chronicky nemocných pacientů, kdy se až polovina fyzických návštěv dá nahradit digitálními kontrolami. Je to jeden z možných léků na přetížené ordinace lékařů primární péče.

Ze zahraničí víme, že aplikace, ale i další utility, mohou být slabým místem v ochraně dat a IT systémů. Jak by se měli pacienti chovat?

Platí zde stejná pravidla jako například u elektronického bankovnictví a technologicky je možné jich dosáhnout. Stejně tak je nutné respektovat pravidla ochrany osobních údajů dle pravidel CGRP. 

Každý rok zaznamenáváme větší posun do oblasti online a virtuální komunikace. Může nastat případ, že lékař bude mít pacienta, aniž by se s ním někdy setkal? Mluvíme samozřejmě o klientovi s potřebou běžného ošetření.

Jak jsem již zmínil, budoucnost vidím v době odladěné kombinaci fyzické a virtuální péče se správnou digitální koordinací pacienta systémem. Digitalizace má nahradit zbytečné návštěvy třeba jen pro žádanky, výpisy a potvrzení. Dále zbytné návštěvy, kdy pacient může být monitorován v domácím prostředí a spojit se s lékařem na dálku.

Může si pacient s běžnou aplikací osobní péče přiobjednat opakovaný recept, vyřídit neschopenku: Jsou k tomu použitelná data z komunikace prostřednictvím této aplikace, ukládá si je lékař? Aplikací už je poměrně dost.

Samozřejmě. Žádosti o eRecepty tvoří na naší platformě Medevio jednu z nejčastějších kategorií. Do budoucna pacienti uvidí i ve své aplikaci historii léků.

Je online komunikace řešením nedostatku času a pracovních sil ve zdravotnictví?

Částečně určitě, ďábel je ale v detailu a zde hlavně v organizaci práce.  My vidíme, že vyřízení strukturovaného digitálního požadavku pacientů zabere desetinu času nepřipraveného telefonátu do ordinace. Lékař na naší platformě Medevio vyřídí v průměru 36 požadavků pacientů týdně, kdyby uspořil jen dvě minuty času versus telefon, je to minimálně jedna hodina času ordinační doby navíc. A to je velmi střízlivý odhad. Máme lékař, kteří vyřizují až stovky požadavků týdně.

 Autor: JAN HOVORKA

 

MUDr. Tomáš Doležal, Ph.D. vystudoval lékařskou fakultu UK a získal titul Ph.D. ve farmakologii. Věnuje se klinickému výzkumu, ekonomice a hodnocení technologií ve zdravotnictví. Společnost MEDEVIO se zaměřuje na digitalizaci zdravotnictví v lékařské praxi. Založil také platformu Otevřené zdravotnictví, píše o nutnosti reforem, účastní se kongresů a přednáší.

 

Tagy článku