MUDr. Šimon Reich: NA NEDOSTATEK OCHRANNÝCH POMŮCEK SE DOST MOŽNÁ UPOZORNILO JIŽ V PROSINCI!

MUDr. Šimon Reich: NA NEDOSTATEK OCHRANNÝCH POMŮCEK SE DOST MOŽNÁ UPOZORNILO JIŽ V PROSINCI!
foto: Archiv redakce/MUDr. Šimon Reich
17 / 09 / 2020

Přátelé, pohár mé trpělivosti přetekl. Vláda je zcela neschopná.Chyby, kterých se dopouštěla na jaře již nelze po pěti měsících tolerovat. Její aktivita postrádá odbornost a jakoukoliv strategii od samého začátku. Její komunikace je bez empatie a bez respektu. Své dílčí kroky není schopna dostatečně vysvětlit. Není divu, že nedůvěra a frustrace mezi lidmi je OBROVSKÁ

Dnes se odhaduje, že k rozjezdu infekce ve městě Wuhan došlo možná už na začátku (nebo během) listopadu. Brazilci se zpětně podívali na vzorky svých odpadních vod právě z listopadu a přítomnost SARS-CoV-2 v nich potvrdili. Nákaza se zřejmě začala šířit po celém světě již v tomto měsíci.    

Toho času probíhá mezi odborníky diskuze, zda SARS-CoV-2 nenese známky umělé genetické manipulace. Platí to i pro část české odborné společnosti. Sám se jedné této zcela seriózní diskuse účastním stejně jako např. prof. Hořejší, prof. Höschl, doc. Balík, prof. Flegr nebo paní doktorka Peková. 

Jsou na stole zcela seriózní a vysoce odborné argumenty, díky kterým nemůžeme (bohužel) umělou přípravu viru v laboratoři zcela vyloučit. Nutno však podotknout, že definitivní důkaz nejenom že nemáme, ale dost možná mít nikdy ani nebudeme. 

To by někdo musel objevit rozsáhlou dokumentaci o této přípravě detailně pojednávající ideálně spolu se svědky. Jenže Čína nevpustila zavčasu do epicentra nikoho. Nevíme s jistotou kdo byl pacient nula. Nevíme s jistotou co přesně se ve Wuhanu stalo. Číně nelze v ničem důvěřovat.

Proto bych si vás všechny dovolil informovat o čemsi, co považuji za mimořádně důležité. Ale dost možná taky o nic nejde. Nevím. Některým novinářům jsem to již předával, zatím neměli zájem, zkouším psát dalším, aby se na to podívali a pokusili se to zpracovat a ověřit. 

Moje maličkost dostala echo o nepřipravenosti státních hmotných rezerv stran ochranných pomůcek již během třetího týdne v prosinci. Zdroj nemohu odhalit (pro služby nebude problém si ho zjistit). Nevěnoval jsem tomu úplně pozornost, byl dost chaos, člověk se staral o rodinu atd. atp. 

Když jsem v televizi viděl, že vláda posílá speciál plný pomůcek do Číny, tak mi to v hlavě zazvonilo. Dal jsem to proto Deník N (novinářka Iva Bezděková to jistě ráda potvrdí), ten zapátral a mou obavu potvrdil. Napsali o tom jako první článek (lze dohledat zpětně na jejich serveru). 

Nabízejí se zásadní otázky, které mi nedávají spát: 

1) Pokud tuto informaci měl bezvýznamný doktor Šimon Reich koncem prosince, tak ji dost možná měla i vláda. 

2) Pokud ji opravdu měla, tak co a jak na jejím základě udělala? 

Poslala speciál s ochrannými pomůckami do Číny, aby se tento později opět vracel s tím, že jsme následně nakoupili předražené ochranné pomůcky a diagnostické testy pochybné kvality právě od ní? 

3) Pokud se tato informace k vládě nedostala, tak do kterého šuplíku, jak a proč zapadla?

4) Pokud se jednalo o náhodu a tajné služby žádnou takovou analýzu neměly, tak je otázka, není to jejich selhání?

Do kontextu dávám, že polská rozvědka své vládě analýzu položila (údajně, víme to od polských novinářů a rozvědka to oficiálně nesmí komentovat) na začátku ledna. U nás novináři informovali o tom, že BIS položila naší vládě na začátku března analýzu, že lidé napojení na čínskou ambasádu skupují naše ochranné pomůcky a vyvážejí je ze země. 

Připočítejme fakt, že pan premiér (resp. jeho společnosti, které má ve svěřeneckém fondu) údajně dluží čínským bankám miliardy. Dále připočítejme fakt, že okolo prezidenta, vrchního velitele ozbrojených sil, se pohybují lidé, kteří jsou na Čínu podnikatelsky rovněž silně napojení.

Nezlobte se, pokud vás tímto otravuji nebo znejišťuji, ale přísahám, že mluvím pravdu, když říkám, že jsem to echo dostal. Nesnáším konspirační teorie. Ale výše uvedené jsem se nedozvěděl z pochybných hoax like youtube dokumentů, nýbrž ze zcela seriózních (a často vysoce odborných) zdrojů.

Pokud nebudou moje výše zmíněné otázky jasně a důvěryhodně zodpovězeny (věřím, že odpovědi máme jako občané právo viz. můj poslední článek pro server HlídacíPes), tak vidím jediné řešení: nevyslovení důvěry vládě a uspořádání předčasných voleb.

Buďte všichni zdrávi a koronaviru se nebojte. Ten zvládneme levou zadní. Ale musíme zvládnout i demokracii a chod našeho státu. Dost možná tady máme něco hodně prohnilého a pokud tomu tak je, tak se to musí vyčistit. A opravdu nesmírně rád bych se mýlil.

Zdroj: 

//www.facebook.com/reich.simon

Tagy článku