MUDr. Roland Oravský: Mýty v medicíně a zdravý rozum

MUDr. Roland Oravský: Mýty v medicíně a zdravý rozum
foto: lekarskenoviny.sk
29 / 03 / 2020

Lékař, který píše knihy vždycky zaujme. MUDr. Roland Oravský vystudoval medicínu v Košicích na Slovensku, dnes působí v Německu jako internista. Do veřejné a odborné debaty ale vstupuje neustále. Navíc je spisovatel, zaměřený na detektivky, nicméně v posledním autorském počinu byl jedním z mezinárodního týmu, který vytvořil publikaci Lovci šarlatánů - Příručka zdravého rozumu.

Odborníci se věnují výkladu pojmů a souvislostí, které nepřesně a pro zjednodušení označujeme jako "alternativní medicína". Nejde v případě této knihy o hon na čarodejnice, nebo u nás tak obvyklou obranu konzervativních jistot. Srozumitelným jazykem objasňují veřejnosti, co jsou medicínské mýty a jak čelit hoaxům a nesmyslům. 

Záběr činnosti MUDr. Rolanda Oravského vás zaujme, v rozhovoru se o něm osobně i aktivitách hodně dozvíte. Podobná publikace, kterou společně vydali, možná u nás na trhu chybí. Byla by dobrým příspěvkem pro oblast sdílené medicíny. Ale nechme mluvit spisovatele-lékaře i autora rozhovoru Josefa Dermeka, vydavatele magazínu Lekárske.noviny.sk.

//lekarskenoviny.sk/index.php/2020/03/11/lekari-aj-pacienti-celia-mnohym-mytom/

Tagy článku