LUCIE ŽÁČKOVÁ, ředitelka Nedoklubka o sbírce pro Ukrajinu: „Od začátku války jsem přemýšlela, jak smysluplně pomoci.“

LUCIE ŽÁČKOVÁ, ředitelka Nedoklubka o sbírce pro Ukrajinu: „Od začátku války jsem přemýšlela, jak smysluplně pomoci.“
foto: www.nedoklubko.cz/Lucie Žáčková, ředitelka NEDOKLUBKO
21 / 04 / 2022

Nedoklubko poslalo na Ukrajinu zdravotnický materiál za zhruba 600 tisíc korun. Rozvezen byl do osmi ukrajinských měst, na neonatologická oddělení. Sbírka na platformě Darujme.cz pomáhá těm nejmenším, ale zároveň největším ukrajinským bojovníkům a jejich rytířům – předčasně narozeným miminkům a zdravotníkům, kteří o ně pečují.

Za zvuku sirén, ostřelování a bombardování… Povídaly jsme si o tom s ředitelkou Nedoklubka Luckou Žáčkovou.

Všichni sledujeme situaci na Ukrajině. Většina z nás se snaží nějak pomoci, zdá se mi, že každý dělá, co může. Jak se stalo, že se Nedoklubko zapojilo do pomoci Ukrajině?

Já jsem už od 24. února přemýšlela, jak pomoci. První, co jsem udělala bylo, že jsem se spojila jsem se s ředitelkou ukrajinské rodičovské organizace Ranní ptáče Oleksandrou Balyasnou, kterou znám osobně díky zapojení obou našich organizací do mezinárodní nadace EFCNI

Oleksandra zůstala na Ukrajině?

Ne, odepsala mi, že je s dcerou na cestě směr Rumunsko, že vůbec neví, jak se situace bude vyvíjet, a že až budou někde v bezpečí, promyslí to, zjistí potřeby a možnosti a dá mi vědět. Často jsme si pak večer psaly, pořád jsem na ně myslela, nemohla jsem uvěřit tomu, co se děje a přála jsem si vědět, že jsou s Dianou někde v bezpečí. Nabídla jsem jí samozřejmě, že pokud by jely do Čech, že můžou být u nás. Za dva dny už ale psala na naši celosvětovou skupinu na Facebooku, že je v pořádku v Rumunsku u naší rumunské kolegyně… Moc se nám všem ulevilo.

 Zdroj: www.nedoklubko.cz

Celý rozhovor ZDE:

//www.nedoklubko.cz/2022/04/01/reditelka-nedoklubka-o-sbirce-pro-ukrajinu-od-zacatku-valky-jsem-premyslela-jak-smysluplne-pomoci/

Tagy článku