Lucie Chytilová, Zdravotnický holding KHK: S lékaři ze zahraničí máme dobré zkušenosti. Uzavření hranic nám nepomáhá

Lucie Chytilová, Zdravotnický holding KHK: S lékaři ze zahraničí máme dobré zkušenosti. Uzavření hranic nám nepomáhá
foto: zhkhk.cz/Lucie Chytilová
28 / 04 / 2020

Máme málo lékařů, zdravotníci jsou přetíženi a vyčerpáni. Jak jim pomoci? Proti všem teoriím bude vždycky stát vyhodnocení praxe. Moc se v období před epidemií mediálně nesledovalo, jak se u nás vede lékařům (a sestrám) například z Ukrajiny. ČLK dokonce tento projekt odmítala. Ptáme se na zkušenosti a návrhy, tentokrát nám odpovídá Mgr. Lucie Chytilová, tisková mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje:

Projekt Ukrajina, je zajímavý a moderní, přesto je dost často kritizován. Jaké máte zkušenosti vy?

Naše zkušenosti s lékaři ze zahraničí jsou dobré. Problém je v přísných podmínkách složení aprobační zkoušky. Pokud lékař po určité době odejde z důvodu neúspěchu u zkoušek, je to problematické.

Parlament schválil výjimku, kdy v situaci nouzového stavu mohou pracovat v nemocnici lékaři z třetích zemí, bez nostrifikačního titulu, pod dohledem lékaře domácího. Je toto opatření přínosem pro vaši situaci?

V tuto dobu, kdy jsou zavřené hranice, toto opatření přínosem není. Ačkoliv aktuálně máme zájemce o práci v našich nemocnicích z Ukrajiny, nemají pracovní povolení ani Vízum.

V Česku pracuje asi 500 lékařů ze zahraničí. Jsou posilou?

Každý lékař, který pracuje s nasazením a zájmem, je posilou.

Pokud máte zkušenosti s praxí lékařů z ciziny, a informace od kolegů z jiných nemocnic, v čem vidíte největší komplikaci? Je to jazyková bariéra, jiné vzdělání, pracovní zkušenost a návyky…?

Je to velmi individuální, každý je jinak přizpůsobivý, někdo se začlení rychleji, někdo se přizpůsobuje novému prostředí pomaleji.  Jazyková bariéra je samozřejmě komplikace, která se ovšem časem překoná. Větší problém je možná v rozdílném písmu, pokud se jedná o lékaře např. z Ukrajiny, ovšem i to je vždy jen otázka času.

Vnímáte zaměstnávání lékařů z ciziny jako sdílení znalostí, obohacení oborů a příspěvek k vyšší kvalitě péče, nebo jen pracovní příležitost pro ně a provizorní řešení pro nemocnici?

 I to je samozřejmě velmi individuální. Stejně jako u tuzemských lékařů, míra přínosu každého zaměstnance je v jeho osobních kvalitách. Aktuálně v nemocnicích Královéhradeckého kraje pracuje 21 lékařů z Ukrajiny a Ruska. S jejich prací jsme spokojeni.

Je velký rozdíl mezi vzděláním, přípravou na praxi v nemocnici, mezi českými a zahraničními lékaři?

Rozdíl zpravidla není velký, navíc je znatelný spíše ze začátku, lékaři jsou obvykle velmi ochotní se učit a případné chybějící znalosti si velmi rychle doplňují.

Měli byste zájem o nelékařské pracovníky, které zákon také uvolňuje?

Krize v souvislosti s pandemií Covid-19 nám přerušila náš vlastní program Ukrajina, který byl zaměřen právě na příjem sester. Během loňského roku jsme v rámci tohoto programu přijali 23 zdravotních sester z Ukrajiny. Sestry v rámci programu absolvovaly pětitýdenní intenzivní kurz češtiny a pomohli jsme jim také s vyřízením potřebných dokumentů. Uzavření hranic nám přerušilo již šestý kurz.

 Text: Jan Hovorka

Foto: zhkhk.cz

 

 

 

 

Tagy článku