FN Brno: Budeme budovat novou lékárnu, říká PharmDr. Šárka Kozáková

FN Brno: Budeme budovat novou lékárnu, říká PharmDr. Šárka Kozáková
foto: fnbrno.cz/PharmaDr. Šárka Kozáková
29 / 07 / 2020

Novou vedoucí Nemocniční lékárny Fakultní nemocnice Brno se od letošního května stala PharmDr. Šárka Kozáková, MBA, která se do druhé největší nemocnice v ČR vrací po dvanácti letech.

Do FN Brno jste přišla v době epidemiologické krize, což určitě nebylo lehké. Co bylo v tu chvíli pro Vás důležité?

Do FN Brno jsem se vrátila po dvanácti letech v době, kdy byla nemocnice již stabilizována v COVID době a také po kyberútoku. Obě tyto skutečnosti byly i pro lékárnu velice obtížné, ale troufám si říci, že to management spolu se zaměstnanci zvládl velice dobře. Naše lékárny se v době mého příchodu již vracely do normálního provozu.

Jaká byla situace s ochrannými pomůckami, zejména rouškami a dezinfekcí... Bylo jich v té době dostatek?

Na začátku května byl dostatek ochranných pomůcek. Ministerstvo zdravotnictví již začalo více zásobovat nemocnice prostřednictvím e- shopu a řekla bych, že i tady byla situace ustálena.

Vy už prostředí FN Brno znáte z minulé doby. Přesto, v čem se chod našich lékáren změnil?

Z mého pohledu se chod našich lékáren příliš nezměnil. Přibyly dvě výdejny – Jihlavská a pod lůžkovým traktem. Ve výdejnách se změnil informační program pro veřejnost, který je uživatelsky příznivější. Nárůst práce je patrný na všech pracovištích nemocniční lékárny.

Celý rozhovor najdete zde:

//www.fnbrno.cz/budeme-budovat-novou-lekarnu-rika-pharmdr-sarka-kozakova/t6904?fbclid=IwAR2LcdFpJ8GlVhrBxvvQidyI883G30Wb3TgWa7X-xZrTuofeM8nyczJYK6A

 Zdroj: fnbrno.cz

Tagy článku