Dr. Belmarie Millan, akupunkturistka, New York: Spektrum účinků metod TCM je nesmírně široké

Dr. Belmarie Millan, akupunkturistka, New York: Spektrum účinků metod TCM je nesmírně široké
foto: www.hospitalin.cz / Archiv/Dr. Belmarie Millan
21 / 04 / 2023

Další osobností z oblasti TCM, sdílené se západní medicínou, je naše nová konzultantka. Vystudovala Pacific College v New Yorku, a velmi ji zajímá praxe v Česku. Pro praktiky z jiných kontinentů není podobná výměna samozřejmá.

Centrum sdílené péče v Praze už zprostředkovalo pobyty více odborníků (USA, Kanada, Austrálie, Čína) v Praze, a před pandemií také několik pomohlo vyslat na kliniky čínské. Výměna zkušeností i srovnání odborné úrovně je důležité jak pro ně, tak hlavně pro laickou i odbornou veřejnost. Ta může díky přednáškám a prezentacím poznat, že akupunktura a další metody TCM jsou v euro-atlantickém prostoru samozřejmé. Ptali jsme se  Dr. Belmarie Millan:

Odkud pocházíte a odkud jste do Prahy přijela? Kde nyní žijete a pracujete?

Přijela jsem z města Beacon ve státě New York. Pocházím však z Portorika, kde jsem se narodila, a do USA přestěhovala před necelými osmi roky. Působím ve dvou ordinacích, Centered Health v Poughkeepsie, kde spolupracuji, a pak mám vlastní kliniku - Solarena Acupuncture, otevřenou v prosinci 2020. V obou ordinacích působím s týmem masérů a chiropraktiků. Kromě toho zvlášť na mé klinice nabízíme také služby kraniosakrální terapie a holistické masáže obličeje.

Akupunktura / www.hospitalin.cz

Ve kterých zemích jste jako akupunkturistka působila?

Po studiu dvou vysokých škol jsem zatím neměla moc možností. Na Tchaj-wanu to byla dvoutýdenní stáž v čínské nemocnici po boku lékařů, a nyní zde v Praze!!!

Proč jste se rozhodla pro akupunkturu? Myslíte, že metody TCM mohou být efektivnější než západní medicína?

Přicházím do světa TCM s biologickým vzděláním, kde je podstatná praxe založená na důkazech. Výzkum je také velmi důležitý. Věřím v obojí, v TCM i západní medicínu, které se vzájemně doplňují. Akupunktura, základní součást východní medicíny, je schválena Světovou zdravotnickou organizací k léčbě nejrůznějších stavů a symptomů. Je skvělým doplňkem západní medicíny. Nejlepších výsledků dosahují ti pacienti, kteří moudře využívají oba medicínské systémy. Jako doktor akupunktury a východní medicíny podporuji integrovanou medicínu a poskytuji profesionální služby celostní zdravotní péče. V případě potřeby také poskytuji potřebné nástroje pro komunikaci se západními lékaři a kolegy.

Bel / www.hospitalin.cz

Které diagnózy úspěšně léčíte?

Během let studia na škole i později jako akupunkturistka jsem měl možnost léčit různé typy onemocnění. Patří mezi ně ortopedie a léčba bolesti, gastrointestinální poruchy, gynekologické problémy, jako je neplodnost, PCOS a myomy, autoimunitní onemocnění a emoční nerovnováha. Měla jsem také to štěstí, že jsem během studia absolvovala devítiměsíční stáž v nemocnici Veteran's Administration Hospital v New Yorku, kde jsem léčila válečné veterány s posttraumatickou stresovou poruchou.

Můžete stručně popsat váš přístup k léčbě?

Mým cílem při léčbě je dosáhnout harmonie mezi vaší myslí, tělem a duší a podpořit schopnost těla uzdravit se samo. Duchovní centrum bude probuzeno a vy budete odcházet s pocitem hlubšího spojení se svým vnitřním já.

Které metody TCM nejčastěji užíváte?

Ve své praxi využívám čtyři léčebné metody TCM, které zahrnují akupunkturu jako hlavní, pak masáže tuina, úpravu stravy s cvičením, a byliny. V rámci procedur používám také esenciální oleje, baňkovou terapii či moxování. Jednou z mých nejoblíbenějších vedle akupunktury je právě moxování - je velmi účinné a většinou je vhodné pro každého pacienta. Spočívá v zahřívání akupunkturních bodů pálením pelyňku a používá se již tisíce let. Usnadňuje hojení, posiluje krev, stimuluje proudění energie a udržuje celkové zdraví. Ráda pracuji také s bylinami. Jsou plnohodnotným nástrojem, který si pacienti mohou odnést domů pro následnou péči.

Co je nejlepší prevencí z oblasti TCM?

Péče o sebe je skvělým nástrojem - od všeho trochu a věci, které pacientovi přinášejí štěstí a radost. Věřím, že dobrý vyvážený život a důslednost jsou klíčem k prevenci metodami TCM, a pokud upadnete, je to v pořádku – důležité je opět se zvednout!

Jak byste pozvala zájemce, co mohou od vás očekávat?

Mým hlavním cílem je umožnit pacientovu tělu, mysli a duchu, aby se rehabilitovaly, a pomáhat lidem vést zdravý a šťastný život. Chci nabídnout soucit, vzdělání, inspiraci a naději na pozitivní změnu.

 

Autor: JAN HOVORKA

Foto: Autor

www.acupunctureprague.com

//www.instagram.com/acupuncture_prague/

Tagy článku